Değişen teknoloji ve düşünceleri yakalayabilmek için neler yapıyorum? Denenmiş ve kabul görmüşleri mi yapmak lazım yoksa korkusuzca yeni şeyler mi denemeli?

Apple Eğitimleri

Apple eğitimlerime 2016 yılında bir İngiltere seyahati sırasında Londra Apple Covent Garden'da başladım. Bu eğitim aslında öğrencilerim için sağlanmıştı ancak ben de bu eğitime katılarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Apple eğitim koordinatörleri ile yaptığımız proje konuşmaları şuanda benim apple ile bir proje yürütmemi sağlamış durumda.

Ayrıca "Apple Teacher" ünvanına sahip olmak için de apple üzerinde bulunan uygulama ve programları etkin bir biçimde kullanmak ve içerik üretmek için de gereken çalışmaları yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Eğitim hiç bitmemeli...

Bu eğitim hiç bitmedi ve sonucu olarak 2019 Nisan ayında "Apple Distinguished Educator" olmaya hak kazandım. Konu ile daha kapsamlı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Müzik Prodüksiyon Eğitimleri

Yaşadığımız dönem artık müzik sektöründe değişimleri yakalayamadığımız bir dönem sanırım. Böyle bir dünyada artık müzik prodüksiyonları ve kayıtlar belirli bir hıza ve kaliteye erişmiş durumda. Bu noktadan hareketle bizim de yeni kayıt teknolojilerini ve stratejilerini öğrenmek ve takip etmek gibi bir zorunluluğumuz ortaya çıkıyor. Bu nedenle "LOGIC PRO" "Pro tools" ve "ABLETON" yazılımlarını kullanarak prodüksiyon nasıl yapılır, canlı performans ve kayıtlar nasıl yapılır ve düzenlenir konularında araştırma ve eğitimlerim devam etmektedir. Birçok grup ile canlı kayıtlarda bulunarak, "Ableton Music Production" eğitimlerini "UNIS ACADEMY" bünyesinde alarak (Cenk Uniş & Meriç Yılmaz) bu konulardaki gelişimimi sağlamaya devam etmekteyim. "Logic Pro x" ve "Pro tools" eğitimlerimi de İstanbul Riff 'n Nigt Records bünyesinde Burak Tanyolaç'tan almaktayım.

Burak TANYOLAÇ / Riff 'n Nıght Records

Meriç YILMAZ / UNİŞ Academy

Bu site hazırlanırken hiçbir canlıya zarar verilmemiştir. ©2017 Atıl Çelik